Mobilna czy responsywna strona ?

moblina czy responyswna strona
by

Na co dzień zajmujemy się tworzeniem stron internetowych, dlatego ufając naszemu wieloletniemu doświadczeniu staramy się wybierać dla Państwa tylko najlepsze rozwiązania. W ostatnim czasie każdy przedsiębiorca już wie, że większość potencjalnych klientów korzysta z telefonów i tabletów. W związku z tym ich strony internetowe muszą być do nich dostosowane. I tutaj zaczyna pojawiać się co raz więcej pytań od naszych klientów czy lepiej wybrać dodatkową mobilną wersję strony? Czy stworzyć od nowa w pełni responsywną stronę?

Pragnąc rozwiać Państwa wątpliwości przedstawiamy różnicę pomiędzy stroną mobilną a responyswną (RWD)

Strona mobilna:

Stron mobilna przede wszystkim jest stworzona na całkowicie odrębnej domenie lub subdomenie strony podstawowej. Zawiera najczęściej zmienioną grafikę inne opisy i informacje. Ogólnie rzecz biorąc jest to zupełnie nowa strona zrobiona na wzór pierwotnej strony, która otwiera się tylko na urządzeniach mobilnych w zastępstwie za pierwotną stronę.

Strona responsywna:

Responsywna strona internetowa to podstawowa strona internetowa, która posiada system automatycznie zmieniający rozdzielczość w zależności od wielkości urządzenia mobilnego. Jej największą zaletą jest jeden adres domeny oraz lepsze wyniki pozycjonowania, ponieważ w ostatnich czasach wyszukiwarka Google bardzo zwraca uwagę na responsywne strony.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *