Pozycjonowanie a roboty wyszukiwarki - TOPWAY

Pozycjonowanie a roboty wyszukiwarki

Pozycjonowanie a roboty wyszukiwarki

Jak wygląda pozycjonowanie se strony robotów wyszukiwarki?

Każdy właściciel strony internetowej bądź sklepu internetowego chce, aby jego strona w jak najkrótszym czasie znalazła się wysoko w pozycjach w wyszukiwarce. Pozycjonowanie strony to skomplikowany i dość długi proces na efekty ma wpływ wiele czynników.

Właściciele stron mają do wyboru dwie metody pozycjonowania. Pierwszy sposób WHS czyli White Hat SEO oraz drugi-BHS czyli Black Hat SEO.

 

WHITE HAT SEO


WHS to metoda pozycjonowania strony w sposób zgodny z zasadami wskazanymi przez wyszukiwarkę Google. Najważniejszą zasadą w WHS jest stworzenie strony internetowej przyjaznej dla internautów.

Przede wszystkim chodzi o wykonanie odpowiedniej optymalizacji danego serwisu w skład której wchodzą między innymi:

 • odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi
 • wartościowe unikatowe teksty
 • dostosowanie meta tagów i meta description
 • poprawne linki URL
 • poprawne opisanie grafiki
 • aktualizacja treści na stronie

Uwagę zwraca się na trafność słów kluczowych, backlinking oraz link building. Inwestycja w działania White Hat SEO jest długoterminowa, ponieważ efekty będą widoczne po dłuższym czasie.

Zbyt szybkie pozyskanie linków w krótkim czasie, które jest jednym z elementów pozycjonowania może być powodem otrzymania kary ze strony wyszukiwarki. Roboty Google stoją na straży bezpiecznego pozycjonowania.

 

BLACK HAT SEO


Jeżeli chodzi o Black Hat SEO to można powiedzieć, że efekty będą widoczne bardzo szybko, jednak możemy za to zapłacić dość wysoką cenę i niekoniecznie będzie to koszt materialny.

BHS to działania przeciwne do WHS, odnosi się do technik pozycjonowania niezgodnych z wytycznymi wyszukiwarki jak między innymi:

 • przesycenie słowami kluczowymi
 • ukryte teksty pod grafiką
 • teksty w kolorze tła
 • ukryte linki
 • kopiowanie tekstu z innych stron
 • pozyskiwanie słabych linków z nieznanych źródeł

Podczas gdy WHS skoncentrowany jest na Internaucie, BHS skupia się jedynie na wyszukiwarce.  Są to techniki nieetyczne jednak przynoszące bardzo szybki efekty.

 

Można więc wysunąć wniosek, że bardziej opłacalna jest metoda BHS, jednak jest jeden „haczyk”. Stosując metodę BHS wyszukiwarka może nałożyć na stronę lub sklep karę. Kary jakie mogą być nałożone to chociażby filtr na stronę, zmniejszone zaufanie wyszukiwarki wobec strony, obniżenie pozycji wyszukiwania a w najgorszym przypadku strona otrzyma bana. Ban oznacza całkowite usunięcie strony z wyników wyszukiwania. 

Zastanawiasz się jak usunąć filrt ze strony?

Domena internetowa, na którą została nałożona kara spada z wyników pozycjonowania i bardzo ciężko nadrobić utracone pozycję. Warto zdecydować się na bezpieczne pozycjonowanie, które w dłuższej perspektywie przyniesie więcej korzyści, niż strat.

Często właściciele witryn internetowych decydują się na Black Hat SEO nieświadomie. Osoby, które celowo wybierają tą metodę wiedzą, że ich witryna będzie widoczna w sieci bardzo krótko.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *