Poznaj historię Halloween - TOPWAY

Poznaj historię Halloween

Poznaj historię Halloween

Przełom października i listopada to wyjątkowa noc. Powszechnie przyjęto, że jest to święto zwane HALLOWEEN. Chociaż popularność tego święta z roku na rok na świecie wzrasta to zwyczaj obchodzenia tej nocy najbardziej znany jest w USA, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii.

 

Jak każde święto, również to wiąże się z różnymi zwyczajami oraz zabawami. Najpopularniejsze przebrania to: wiedźmy, duchy, trupie czaszki, zoombie i wampiry, w które przebierają się zarówno dzieci jak i dorośli.

 

 

Historia mówi, że podczas święta druidzi przebierali się za demony i straszne stwory co miało na celu odstraszenie złych duchów.
W dzisiejszych czasach świętu towarzyszą różnego rodzaju zabawy. Dzieci coraz częściej przebierają się również za postaci z filmów. Najpopularniejszą i najbardziej lubianą przez dzieci zabawą jest „cukierek albo psikus”. Przeskakiwanie przez zapalone świeczki czy rzucanie orzechem do ogniska to kolejne zwyczaje, które mają wróżyć szczęście.

W ogródkach oraz oknach domów widnieje tzw. Jack-o’-lantern. Słynny Jack to nic innego jak wydrążona i podświetlona świeczkami dynia, przypominająca straszne postacie.

W Polsce w trakcie halloween organizowane są różne imprezy, nocne spektakle w teatrach czy nocne maratony filmowe w kinach.

Mimo, że świętowanie przybiera charakter zabawy, sporo osób (szczególnie starszych) potępia to święto. W tym samym czasie obchodzone jest święto satanistyczne, dlatego Halloween często jest mylnie utożsamiane z kultem szatana.

 

A wy jak spędzacie Halloween?

Zapraszamy do opisywania swoich historii w komentarzach 😉

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *