Certyfikat SSL. Dlaczego on jest ważny przy pozycjonowaniu ?

Co to jest certyfikat SSL i dlaczego warto go mieć ?

Co to jest certyfikat SSL i dlaczego warto go mieć ?

Co daje certyfikat SSL?

Stanowi on gwarancję bezpieczeństwa i ochrony danych klientów. Witryna posiadająca właśnie taki certyfikat zapewnia klienta o bezpieczeństwie zachowania poufności danych. Tak więc certyfikat SSL zapewnia tajność transmisji danych przesyłanych przez Internet.

CERTYFIKAT DAJE GWARANCJĘ BEZPIECZEŃSTWA

Jak poznać czy strona posiada certyfikat?

Rozpoznanie strony z certyfikatem SSL jest niezwykle łatwe. Zwykle w adresie strony widnieje początek  „ http”, natomiast w adresie strony zabezpieczonej można zauważyć „https”. Inne oznaki bezpieczeństwa to między innymi widoczna ikona kłódki przy adresie strony lub zielony kolor pola adresowego.

Wykupienie certyfikatu SSL niesie za sobą widoczne korzyści. Zapewnienie klientowi, że jego dane są chronione i bezpieczne sprawi, że chętniej zdecyduje się na zakup bądź chociażby wypełnienie formularza kontaktowego, mając przy tym pewność, że przesyłane dane nie trafią w niepowołane ręce. Szyfrowanie danych to kolejna z  zalet, zapewnia ochronę poufnych informacji. Firma, dzięki zabezpieczeniu strony www zwiększa swoją wiarygodność w oczach potencjalnych klientów. Tym samym ważną zaletą jaką daje wdrożenie certyfikatu SSL jest zagwarantowanie klientowi pewności, że jego dane są chronione i bezpieczne. W dobie Internetu zaufanie klienta to niezwykle istotna kwestia, certyfikat odzwierciedla potencjalnym klientom, że jesteś poważnym kontrahentem, któremu można zaufać.

 

CERTYFIKAT SSL A POZYCJONOWANIE

Certyfikat SSL jest niezbędny decydując się na pozycjonowanie strony internetowej. DLACZEGO? Ponieważ jest to jeden z czynników wpływających na ranking pozycji tworzony przez wyszukiwarkę Google. Aby zająć najwyższe pozycję musisz spełniać jej wymogi.

Jeżeli Twoja konkurencja pozycjonuje się na te same słowa kluczowe to z certyfikatem masz szanse zająć dużo wyższe pozycję, ponieważ wyszukiwarka oceni Twoją stronę internetową lepiej.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *