Co to jest marketing szeptany ? - TOPWAY

Co to jest marketing szeptany ?

Co to jest marketing szeptany ?

MARKETING SZEPTANY W INTERNECIE

W dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę ogromną konkurencje na rynku, niezbędne są działania marketingowe, aby wypromować oferowany produkt lub usługę. Marketing to bardzo szerokie pojęcie, które składa się z wielu rodzajów i instrumentów. Jednym z rodzajów marketingu jest marketing szeptany.

Marketing szeptany to działania mające na celu dotarcie do klienta poprzez promowanie danego produktu czy usługi. Promowanie odbywa się poprzez różnego rodzaju dyskusje, komentarze na blogach, forach internetowych, w poradnikach itp. Jednak sposób w jaki wywołuje się dyskusję nie może być wymuszony. Dąży się do „szeptania” internautów, czyli potencjalnych klientów, na temat firmy, zalet produktu lub usługi.

Efekty wywołane przez marketing szeptany

Efektem jaki powinien być wywołany przez stosowanie marketingu szeptanego jest podjęcie przez klienta decyzji o zakupie produktu lub skorzystanie z usług świadczonych przez firmę.

 

 

Jeżeli nie masz czasu zająć się tym osobiście zleć to specjaliście!

Prawdziwy marketing szeptany jest trudny w realizacji a wykonany nieprawidłowo przyniesie więcej szkód niż pożytku.

Przykład: Pan Kowalski, aby zaoszczędzić wybiera do tego zadania freelancera, który nie zapozna się dobrze z produktem/usługą, ponieważ dla niego liczy się ilość wpisów dodana w szybkim czasie nie zważając na fakt, że udziela się na forach niezwiązanych z jego odpowiednią branżą.

Podsumowanie: Większość postów jest usuniętych przez moderatorów a dany produkt/usługa zyskują antyreklamę.

 

Aby marketing szeptany przynosił zamierzone efekty musi przede wszystkim wywołać pozytywną reakcję potencjalnych klientów. Pytanie brzmi co zrobić żeby tak się właśnie stało? Dobre wrażenie stworzymy jeżeli będziemy brali czynny udział w prowadzonych dyskusjach oraz  fachowo odpowiadali na pytania klientów. W ten sposób możemy rozwiać wątpliwości klienta i zdobyć jego zaufanie.

Klient, na którym firma zrobi pozytywne wrażenie poleci ją swoim znajomym, w ten sposób rozpowszechniając i udostępniając informacje o produktach i usługach. Można więc powiedzieć, że kluczową role w marketingu szeptanym odgrywają klienci. Osoby odpowiedzialne za marketing mają zadanie wywołać dyskusją na dany temat, w sposób nienachalny oraz udzielać odpowiedzi na pytania klientów.

Niewątpliwie firma która stosuje marketing szeptany osiąga z tego tytułu korzyści.  Przykładami istotnych dla firmy korzyści mogą być: wiarygodność w oczach klientów oraz możliwość szybkiego dotarcia do nowych klientów.

Marketing szeptany można stosować niezależnie od branży w jakiej firma działa. Pozytywne komentarze klientów spowodują znaczną poprawę wizerunku firmy.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *